Merak edebileceğin sorulardan bazıları

Kiralama ne zaman başlıyor ve bitiyor?
Kiralaman cihaz sana teslim edildiği gün başlar ve geri teslim edilen gün biter. İstanbul içindeki siparişlerde iade gününde cihazı tekrar adresinden geri alıyoruz, diğer şehirlerde ücretsiz iade koduyla kargo şubesine bırakmanı istiyoruz.
Cihazın başına bir şey gelirse ne olur?
Endişelenme, oluşabilecek basit çizikleri, renk değişimlerini hasardan saymıyoruz. Büyük bir hasar varsa bile, %80'e kadar hasar güvencesi sunuyoruz. Dilersen ‘tamamlarsın’ %100 hasar güvenceni sepetine ekleyerek kiralama yapabilirsin. ‘’Ya bana bozuk gelirse?'' dediğini duyar gibiyiz. 🤓 Cihazın eline ulaştıktan sonra, gördüğün tüm hasarları bildirebileceğin bir mail iletiyoruz. 💜
Cihazın orijinal kutusunu muhafaza etmem gerekir mi?
Cihazı teslim aldıktan sonra orijinal kutusunu muhafaza ederek, aynı kutu içinde kargo şirketine iade etmen gerekmektedir. Senden cihazı sana verdiğimiz şekilde, orijinal kutusunda ve tüm parçaları eksiksiz bir şekilde iletmeni bekliyoruz. 💜
Hangi sürelerle kiralama yapabilirim?
Kolay soru! Kiralama süreleri 1 hafta, 1 ay ve 3 ay. Kira süren bitmeden hemen önce kira süreni uzatabilir, veya dilersen cihazı satın almak için teklif isteyebilirsin. Tüm sorularını cevaplamak için buradayız. 😉
Hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz?
Kiralarsın tam 81 ilde! Tüm şehirlerden online olarak siparişini oluşturabilir, kargo ile cihazını adresine sipariş verebilirsin. İstanbul içindeki siparişlerde iade gününde cihazını tekrar adresinden teslim alıyoruz, diğer şehirlerde ücretsiz iade koduyla kargo şubesine bırakmanı rica ediyoruz.😉
Kiralama sürem bittiğinde ne olacak?
İstanbul’da cihazı adresinden alıyoruz, diğer şehirlerde ücretsiz iade koduyla kargo şubesine bırakmanı istiyoruz. 📦
Neden elektronik cihaz kiralamalıyım?
Denemek istediğin cihazları kiralayarak ihtiyacın olup olmadığını görebilir veya kısa süreli ihtiyaç duyduğun cihazları kiralayarak bütçeni koruyabilirsin. 💜 Üstelik kiralamak, elektronik atıkları azaltmak ve üretimde kullanılan doğal kaynakları korumak için harika bir yol! 🌱
Cihazın kiralama süresi bittikten sonra nasıl geri vereceğim?
İstanbul içinde cihazı BOLT Kargo aracılığıyla adresinden geri alınıyor, ancak diğer şehirlerde iade gününde ücretsiz iade kodu ile Yurtiçi Kargo şubesine teslim ederek geri göndermen gerekiyor. Sadece 30 kg ve üzeri cihazlarda Yurtiçi Kargo’yla teslim yapılmaktadır ve cihaz kargo görevlisinin inisiyatifinde olacak şekilde apartman girişinden teslim ve iade yapılabilmektedir. Tüm yönlendirmeler sana kiralama sürenin bitmesine yakın SMS ve e-mail ile gönderiliyor. ☺️
Üye olmadan sipariş verebilir miyim?
Finansal skoruna bakabilmemiz için üye olman gerekiyor. Bu sebeple üye olmadan sipariş verilemiyor. 😔 Sayfanın sağ üstünde yer alan “Üye Ol” butonuna bastıktan sonra bilgilerini girerek Kiralarsın’a kolay bir şekilde üye olabilirsin.
Sanal kart ile ödeme yapabilir miyim?
Ödemelerini sadece kredi kartı veya kredi kartı niteliğindeki sanal kartlarla yapabilirsin. Kartın eğer banka kartı niteliğindeki bir sanal kart ise ödeme yapamazsın çünkü siparişini oluşturduğunda kartından ilk olarak sadece provizyon açıyoruz. Araç kiralama şirketleri, bankalar, sigorta şirketlerinde olabildiği gibi Kiralarsın da Findeks skoruna bakarak sipariş onayı vermektedir. Findeks aşamasıyla birlikte bilgilerinin doğru, güncel ve sana ait olduğuna emin olduktan sonra provizyonunu ödemeye çeviriyoruz. Bu şekilde eğer siparişin onaylanmazsa iade beklememiş oluyorsun. Provizyon özelliği ise sadece kredi kartlarında bulunuyor, banka kartlarında bulunmuyor. Kapıda ödeme ya da havale ile ödeme seçenekleri bulunmamaktadır.
Kapıda ödeme veya havale ile ödeme seçenekleri var mıdır?
Kapıda ödeme ya da havale ile ödeme seçenekleri yoktur. Sipariş verdiğinde kartından sadece provizyon açıyoruz, araç kiralama şirketleri, bankalar, sigorta şirketlerinde olabildiği gibi biz de Findeks skoruna bakıyoruz ve bilgilerinin doğru, güncel, sana ait olduğundan emin olduktan sonra provizyonu ödemeye çeviriyoruz. Teslim sürecinin başlaması için siparişinin online olarak verildikten sonra onaylanması gerekiyor.
Oculus VR Gözlüğün içinden oyun ve uzatma kablosu çıkıyor mu?
Cihazın içinde oyun ve ek uzatma kablosu gelmiyor. Dilersen ek kabloyu sepetine ekleyerek tercihe bağlı olarak kiralayabilirsin. Cihazın kendisini bir bilgisayar gibi düşünebilirsin, kendi Facebook hesabınla giriş yaparak içinden hem Youtube VR gibi platformlara erişebiliyorsun, hem de marketten oyun alabiliyorsun. Markette bazı ücretsiz oyunlar var, cihazın içinde de alıştırma yapabileceğin bazı antrenmanlar bulunuyor ancak popüler oyunların ücretli olduğunu söylemeliyiz. Veri güvenliği açısından ortak hesap sunmuyoruz, herkesin kendi hesabıyla giriş yaparak dilediği oyunlara erişmesini bekliyoruz.
Playstationların içinde oyun geliyor mu?
Oyunları ayrıca sepetine eklemen gerekiyor. Oyunları sepetine eklediğinde oyunlar konsollarla birlikte geliyor. PS5 veya PS4 oyunlarına arama çubuğuna PS5 veya PS4 yazarak veya hobi eğlence kategorisinden ulaşabilirsin. Oyunlar, konsolların geldiği tarihte aynı kutuda ulaştırılmaktadır. 😊
Şifremi unuttum, nasıl giriş yapabilirim?
Sayfanın sağ üstünde yer alan “Üye Girişi” butonuna bastıktan sonra “Şifremi Unuttum” yazısına tıkla. Üyeliğine ait e-posta adresini girerek “Şifreyi Yenile” butonuna bastıktan sonra ilgili e-posta adresine şifreni sıfırlamak için talimatları içeren bir e-posta gelecektir.
Hasarlı bir cihaz teslim alırsam ne yapmalıyım?
Cihazını teslim aldıktan sonra hasar güvencesi maili ulaşıyor ve e-mailin içindeki linkte gördüğün hasarları yazabileceğin bir alan bulunuyor. Cihazı teslim aldığın gün içinde kontrollerini en kısa sürede yapman ve hasar tespit etmen durumunda bu alana yazman gerekiyor. Bu adımda “hasar güvencemi başlat” butonuna basarak, gördüğün hasarlar dışında cihazını kira süresince %80 hasar güvencesiyle korumuş olursun. Hasar tespitini bize bildirmediğin durumda hasar sorumluluğu tarafında olacaktır. Eğer bir hasar yaşıyorsan info@kiralarsin.com adresine e-posta göndererek de bize ulaşabilirsin.
Kiralama süresini uzatabilir miyim?
Kiralama süreni kiralamanın bitmesine 24 saat kalaya kadar siparişlerim sayfanda “kira süremi uzat’’ butonundan yapabilirsin. İade gününde sipariş uzatılınca operasyonu yönetmek çok zorlaştığı için, kiralamanın son gününe kadar aktif olan siparişlerim panelindeki ‘kira süremi uzat’ butonu pasifleşerek kaybolacaktır.
Neden TC kimlik numaram isteniyor?
Sahteciliği ayırt edebilmek için karşımızda kiralama yapan kişinin gerçek kişi olması, verdiği bilgilerin güncel ve kendine ait olması, finansal skorlama kriterlerimizden geçmesi gerekiyor. TC numaran diğer e-ticaret sitelerinde olduğu gibi aynı zamanda faturanı kesebilmek için kullanılıyor.
Neden Findeks’e bakılıyor?
Sahteciliğe ayırt edebilmek için karşımızda kiralama yapan kişinin gerçek kişi olması, verdiği bilgilerin güncel ve kendine ait olması, finansal skorlama kriterlerimizden geçmesi gerekiyor. Findeks senin ödemelerini ne kadar düzenli yapıp yapmadığına dair bilgileri gösteriyor ve finansal skorunu veriyor. Bu bilgiler tek seferlik alınıyor, sürekli güncel bilgilerin görülemiyor. Detaylı bilgiyi Findeks müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsin.
Arıza ve hasar durumlarında ne ödüyorum?
Endişelenme, oluşabilecek basit çizikleri, renk değişimlerini hasardan saymıyoruz. Büyük bir hasar varsa bile, %80'e kadar hasar güvencesi sunuyoruz. Dilersen “tamamlarsın” %100 hasar güvenceni sepetine ekleyerek kiralama yapabilirsin. ‘’Ya bana bozuk gelirse?'' dediğini duyar gibiyiz. 🤓 Cihazın eline ulaştıktan sonra, gördüğün tüm hasarları bildirebileceğin bir mail iletiyoruz. 💜
Tamamlarsın %100 hasar güvencesinin kapsamı nedir?
Hasar güvencesi kapsamı cihazdan cihaza değişiklik göstermektedir. Bu hizmeti tercih ederken kiralama yapmak istediğin cihaz sayfasındaki Tamamlarsın hizmetini incelemeni öneriyoruz.
Kira sürem bittikten sonra kullandığım cihazı satın alabilir miyim?
Kira süren boyunca dilersen cihazını siparişlerim sayfasındaki siparişininin altında “kiraladığını satın al” alanından satın alabilirsin. Kiraladığını satın al butonu cihazını teslim edildiğinde de belirir ve kiralamanın son gününde siparişlerim sayfandan kalkar.
Kiraladıktan sonra satın almayı düşünüyorum, fiyat kaç olur?
Kiralama yapan kullanıcılarımız, cihazları ellerine ulaştıktan sonra kiraladıkları cihazı 2. el olarak satın almak için teklif isteyebiliyor ancak fiyatlar cihazların kullanım süreleri, kalan garanti süresi vb. koşullara göre cihaz bazında değişiyor. Bu sebeple önden fiyat paylaşamıyoruz ne yazık ki.
İade edeceğim cihazlardan verilerimi ve hesaplarımı silmeli miyim?
Kiralarsın Ekibi cihazları senden döndükten sonra sıfırlayarak yeniden kullanıma hazır hale getiriyor, ancak senin de kendi verilerini korumaya alarak kiraladığın cihazları iade etmeden önce verilerini ve hesaplarını silmen bekleniyor.”
Hangi kategorilerde ürün kiralayabilirim?
Hoparlör, akıllı saat, akıllı ev, hobi ve eğlence, kamera, telefon, oyuncak, bebek bakımı, aksesuar ve kişisel bakım gibi pek çok kategoriden elektronik cihazlarınızı kiralayabilirsin. İncelemek için ana sayfadaki tüm ürünler alanını ziyaret edebilirsin.
Hangi bölgelerde hizmet veriyorsunuz?
Tüm Türkiye’den kiralama yapabilirsin. Tüm şehirlerden online olarak siparişini oluşturabilir, kargo ile cihazını adresine sipariş verebilirsin. İstanbul içindeki siparişlerde iade gününde cihazını tekrar adresinden teslim alıyoruz, diğer şehirlerde ücretsiz iade koduyla kargo şubesine bırakmanı istiyoruz.😉
Mobil uygulamanız var mı?​
Kiralarsın’ın mobil uygulaması bulunmuyor. Üye olmak ve elektronik cihazlarını kiralamaya başlamak için web sitemizden işlem yapabilirsin. 💜
Kiralama yaparken depozito alınıyor mu?
Kiralama yaparken sadece kiralama bedelini alıyoruz. Kiralamalarında depozito veya ek bir masraf almıyoruz.
Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Kiraladığın cihazın iptali için sipariş verdiğin mail adresinden, sipariş numaranla birlikte info@kiralarsin.com adresine e-posta gönderebilirsin.
Kart bilgilerim güvende mi?
Kiralarsın olarak kart bilgilerini görmüyoruz, kaydetmiyoruz veya saklamıyoruz. Yani kredi kartı bilgilerinin Kiralarsın’da kaydı olmadığından herhangi bir güvenlik riski oluşturmuyor.
Kiraladığım cihaz kaybolursa ya da çalınırsa ne olur?
%80 veya %100 Tamamlarsın hasar güvencesi kayıp ve çalıntı durumlarında güvence sağlamamaktadır. Sahteciliğin ayırt edilmesinin neredeyse imkansız olduğu bu durumlarda cihazların veya cihazlara ait parçaların kaybolması veya çalındığının beyan edilmesi durumlarında cihazın güncel bedeli veya kaybolduğu /çalındığı söylenen parçanın bedeli talep edilmektedir.
Sıfır cihaz tercihinde bulunabiliyor muyuz?
Ne yazık ki böyle bir tercih yapılamıyor, ancak tüm siparişlerde cihazların hepsi sıfır veya sıfıra yakın sözüyle sana gelir. Bu deneyimi yaşatabilmek için cihaz stoklarımızı sürekli yeniliyor, bakım ve onarımlarını yapıyoruz. Böylece cihazın sana tertemiz bir şekilde gönderilmiş oluyor.
Karbon nötr teslimat nedir?
Kiralarsın'dan kiraladığın her ürünün sana teslim edilmesi ve teslim alınması sırasındaki lojistik faaliyetlere bağlı olarak oluşan karbon ayak izini, mesafe, ürün ağırlığı ve araç bilgilerine göre hesaplıyoruz. Atmosfere salınan bu karbon miktarını küresel geçerliliği olan üçüncü parti "Gold Standard" tarafından doğrulanmış yenilenebilir enerji projelerine verdiğimiz destek ile nötrlüyoruz. 🌱
Kira süremi uzat ve kiraladığını satın al işlemlerini nereden yapabilirim?
Kira süremi uzat ve kiraladığını satın al işlemleri bitiş gününden önceki güne kadar siparişlerim sayfandan yapılabilir. Kiralamanın son gününde teslim süreci başlar ve her iki işlem de artık yapılamaz.
Hasar güvencemi nasıl başlatacağım?
Cihazını teslim aldıktan sonra kontrol ederek e-mail kutuna gelen hasar güvencesi email'ini linki kontrol ederek, hasar güvencemi başlat butonuna basman gerekiyor. Eğer cihazda gördüğün kusurlar varsa buraya yazabilirsin.

Aradığın soruyu bulamadın mı?

Sağdaki formu doldurarak veya aşağıdaki mail adresi ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bizimle her zaman iletişime geçebilirsin.😇

Ad ve soyad

Kopyalandı

E-posta adresi

Kopyalandı

Telefon numarası

Kopyalandı

Mesajın